Doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość

Edycja X

Klasyfikacja zawodów szkolnictwa zawodowego a klasyfikacja zawodów i specjalności
Sytuacja psychofizyczna uczniów w okresie podejmowania decyzji zawodowej na etapie gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej
Wewnątrzszkolny system doradztwa edukacyjno-zawodowego w gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej
Zasoby informacyjne oraz narzędzia pracy doradcy zawodowego
Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów niepełnosprawnych
Poradnictwo zawodowe dla osób dorosłych
Dydaktyka doradztwa edukacyjno-zawodowego
Państwo, gospodarka, przedsiębiorstwo
Rynek – cechy i funkcje. Instytucje rynkowe. Rynek pracy
Planowanie i kariera zawodowa
Psychospołeczne i kulturowe uwarunkowania przedsiębiorczości
Etyczne i ekologiczne aspekty działalności gospodarczej
Dydaktyka podstaw przedsiębiorczości

Absolwent może podjąć pracę w roli doradcy zawodowego - specjalisty udzielającego pomocy psychologiczno-pedagogicznej - w szkołach i placówkach. Uzyska umiejętności i kompetencje m.in. w zakresie: diagnozowania zapotrzebowania uczniów na informacje edukacyjne i zawodowe oraz pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej; gromadzenia, aktualizacji i udostępniania informacji edukacyjnych i zawodowych właściwych dla danego poziomu kształcenia; prowadzenia zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej. Ponadto uzyska kwalifikacje do nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach.