Rolnictwo

Nowość

Czy marzysz o prowadzeniu własnego gospodarstwa rolnego? Czy chcesz zdobyć niezbędne kwalifikacje rolnicze, które pozwolą Ci na samodzielne prowadzenie działalności rolniczej? A może pragniesz kupić ziemię rolną? Jeśli tak, to studia podyplomowe rolnictwo jest dla Ciebie! Szkoła Andragog otwiera nowy kierunek studiów – rolnictwo. Studia podyplomowe mają rozpocząć się w semestrze letnim 2023/2024.

Metryka

Nazwa kierunku: studia podyplomowe rolnictwo.

Cykl rozpoczęcia studiów: semestr letni 2023/2024.

Poziom kształcenia: studia podyplomowe.

Forma prowadzenia studiów: niestacjonarne / studia podyplomowe online (hybrydowe).

Liczba semestrów: 2 – rolnicze studia podyplomowe.

Dyscypliny naukowe lub artystyczne, do których odnoszą się efekty uczenia się: dziedzina nauk rolniczych, dyscyplina rolnictwo i ogrodnictwo.

Cena: 1.500 zł za semestr.

Ogólna charakterystyka kierunku:

Słuchacze zapoznają się z funkcjonowaniem rynku rolnego, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz prowadzeniem działalności agroturystycznej. Program obejmuje również zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynków rolnych, ekonomiką i organizacją produkcji rolniczej, marketingiem artykułów rolnych, zarządzaniem agrofirmą.

Adresaci studiów:

Studia przeznaczone są dla absolwentów nierolniczych kierunków szkół wyższych (I lub II stopnia). Absolwenci studiów podyplomowych uzyskają kwalifikacje rolnicze do samodzielnego prowadzenia działalności.

Umiejętności nabywane podczas studiów

Podczas studiów na kierunku rolnictwo studia podyplomowe zdobędziesz szereg umiejętności, które pozwolą Ci na prowadzenie działalności gospodarczej o profilu rolnictwo.

Program studiów podyplomowych rolnictwo:

  1. Zrozumienie ekonomii rolnictwa: zdobędziesz wiedzę na temat ekonomicznych, prawnych i społecznych zasad prowadzenia działalności gospodarczej (rolniczej) i funkcjonowania społeczności lokalnych.
  2. Zarządzanie gospodarstwem rolnym: nauczysz się opisywać podstawowe pojęcia, metody, dokumenty stosowane w zakresie organizacji i ekonomiki gospodarstw rolnych.
  3. Produkcja roślinna: zdobędziesz wiedzę na temat podstawowych zasad, metod, technik, technologii, narzędzi i materiałów pozwalających wykorzystywać potencjał przyrody w produkcji roślinnej o wysokiej jakości.
  4. Zwalczanie chorób i szkodników: nauczysz się rozpoznawać rozwój, objawy oraz metody zwalczania chorób i szkodników.
  5. Zarządzanie zwierzętami gospodarskimi: zdobędziesz wiedzę na temat podstawowych pojęć z zakresu fizjologii zwierząt gospodarskich, żywienia oraz użytkowania zwierząt gospodarskich.
  6. Rozpoznawanie roślin i zwierząt: nauczysz się rozpoznawać najbardziej rozpowszechnione gatunki roślin, ich części (np. nasiona, owoce) i rasy zwierząt.
  7. Zarządzanie glebą i nawozami: zdobędziesz umiejętność rozpoznawania podstawowych typów gleb i nawozów, wykonania oceny fizykochemicznych właściwości gleb oraz stanu odżywienia roślin oraz obliczenia potrzeb nawozowe roślin.
  8. Księgowość i wnioski o dopłaty: nauczysz się prowadzić prostą księgowość, sporządzać wnioski o dopłaty.
  9. Dobór gatunków i odmian: nauczysz się dobierać gatunki i odmiany do warunków gospodarowania oraz potrafić ocenić rolę materiału siewnego jako nośnika postępu biologicznego.
  10. Projektowanie i ocena systemów produkcji roślinnej: zdobędziesz umiejętność projektowania i oceny systemu oraz technologii produkcji roślinnej.
  11. Ochrona roślin: nauczysz się rozpoznawać choroby i szkodniki i planować przeprowadzenie właściwej ochrony roślin z uwzględnieniem zasad BHP.
  12. Zarządzanie żywieniem i dobrem zwierząt: zdobędziesz umiejętność oceny roli właściwego żywienia zwierząt oraz określania czynników wpływających na dobrostan zwierząt.
  13. Zastosowanie narzędzi, maszyn, metod i technologii w produkcji rolniczej: nauczysz się oceniać i planować zastosowanie różnych narzędzi, maszyn, metod i technologii w produkcji rolnej.
  14. Podnoszenie poziomu wiedzy: zrozumiesz potrzebę ustawicznego podnoszenia poziomu wiedzy.
  15. Realizacja postawionych zadań: nauczysz się wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności w celu realizacji postawionych zadań.
  16. Etyczna i prawna odpowiedzialność: zdobędziesz świadomość etycznej i prawnej odpowiedzialności za jakość produkcji rolniczej i stan środowiska przyrodniczego.

Podsumowanie

Rolnictwo studia podyplomowe to kierunek studiów, który otwiera przed Tobą drzwi do profesjonalnego rolnictwa. Studia trwają dwa semestry i są prowadzone w formie niestacjonarnej. Absolwenci uzyskują kwalifikacje rolnicze, które pozwalają na samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego. Dużą wartością tego kierunku studiów jest możliwość kupowania ziemi rolniczej po ich ukończeniu. Zdobądź niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwolą Ci na skuteczne prowadzenie działalności rolniczej.

 

Zapisz się na rolnictwo studia podyplomowe już dziś!

Zobacz inne kierunki studiów podyplomowych.

 

Uruchomienie studiów jest uzależnione od wymaganej, minimalnej liczby osób wpisanych na dany kierunek.

Dołącz do naszej społeczności na studiach podyplomowych Andragog

Częste pytania

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia w Andragog, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej, złożyć wniosek osobiście lub wysłać wypełniony wniosek na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

Mamy nadzieję, że powyższe odpowiedzi pomogą w lepszym zrozumieniu procesu rekrutacji i studiowania w Andragog. Jeśli masz dodatkowe pytania, proszę daj nam znać!